Кароткі спіс «Чырвонага верасу’24»

«Найлепшы дакументальны поўнаметражны фільм»

1. «Мара» Сашы Кулак

2. «Мы не ведалі адно аднаго да гэтага лета» Вольгі Абрамчык

3. «Смеласць» Аляксея Палуяна

 

«Найлепшы дакументальны кароткаметражны фільм»

1. «Дзённік Анастасіі» Максіма Буйніцкага

2. «Маладосць па-беларуску» Ксеніі Галубовіч

3. «Метадычка» Паўла Мажара

 

«Найлепшы ігравы поўнаметражны фільм»

1. «A Kid's Flick» Мікіты Лаўрэцкага

2. «Лета 1989» Уладзіміра Казлова

3. «Спатканне ў Мінску» Мікіты Лаўрэцкага

 

«Найлепшы ігравы кароткаметражны фільм»

1. «Ператрымка» Андрэя Кашперскага

2. «Смеццевая галава» Юрыя Сямашкі

3. «У жывым эфіры» Мары Тамковіч

 

«Найлепшы анімацыйны фільм»

1. «Вячэра з індыком» Глеба Куфцерына

2. «The Primitives» Генадзя Буто

3. «Shirey Mara» Наты Карнеевай

 

«Найлепшы(ая) рэжысёр(ка)»

1. Ананімная рэжысёрка

2. Саша Кулак за фільм «Мара»

3. Мікіта Лаўрэцкі за фільм «Спатканне ў Мінску»

 

«Найлепшы актор»

1. Мікіта Лаўрэцкі за ролі ў сваіх фільмах

2. Андрэй Новік за ролю ў фільме «Ператрымка»

3. Ананімны актор

 

«Найлепшая акторка»

1. Лянка Грыў за ролю ў фільме «Soyka»

2. Аляксандра Вайцэховіч за ролю ў фільме «У жывым эфіры»

3. Вольга Кавалёва за ролі ў фільмах «Спатканне ў Мінску» і «A Kidʼs Flick»

 

«Найлепшая праца аператара(кі)»

1. Таццяна Гаўрыльчык і Есэ Мазух за фільм «Смеласць»

2. Юлія Шатун за фільм «Спатканне ў Мінску»

3. Саша Кулак за фільм «Мара»

 

«Найлепшы сцэнар»

1. Уладзімір Казлоў за фільм «Лета 1989»

2. Андрэй Кашперскі і Міхаіл Зуй за фільм «Ператрымка»

3. Мара Тамковіч за фільм «У жывым эфіры»

 

«Найлепшае мастацкае рашэнне (праца мастака(чкі)-пастаноўшчыка(цы)»

1. Юрый Сямашка за фільм «Смеццевая галава»

2. Dymna Vyderka за фільм «Мара»

3. Valentina Caniglia за фільм «Soyka»

 

«Найлепшы саўнддызайн (праца кампазітара(кі) і/ці гукарэжысёра(кі)»

1. Вольга Падгайская і ананімны саўнд-дызайнер за фільм «Галасы. Дзе мой край»

2. Юрый Сямашка за фільм «Смеццевая галава»

3. Генадзь Буто за фільм «Too Big Drawing»

 

«Адкрыццё года»

1. Ананімная рэжысёрка

2. Павел Мажар

3. Юрый Сямашка